Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Nový rozhovor o teozofii a H. P. Blavatské na Klenotech života

Listopad 2023

Můj příběh

Vzpomínám si, že už od mládí mě napadaly otázky typu: „Kdo jsem? Proč jsem tady?“

Začla mě zajímat témata o síle mysli, osobním rozvoji, skrytých zákonech přírody a věcech „mezi nebem a zemí“. A také jak tyto poznatky uplatnit v praxi, abych mohla mít šťastnou rodinu, žít smysluplný život a vnitřně se rozvíjet.

Můj život ale bez překážek rozhodně nebyl ...
Vždy jsem považovala kompletní a spokojenou rodinu za základní předpoklad pro šťastný a spokojený život. Ale přání a upřímná snaha mnohdy nestačí a já se ocitla v situaci, kdy se mi rozpadlo manželství a já, ještě na mateřské dovolené, zůstala sama se dvěma malými dětmi.

Všechno, co jsem pracně vytvářela, se najednou sesypalo jako domeček z karet. Zažívala jsem zklamání, nejistotu a nevěděla kudy kam. Snažila se pochopit, proč se mi to stalo a hledala cestu, jak z té šlamastyky ven. Musela jsem vyřešit otázku bydlení, financí a také si najít zaměstnání. Přitom všem jsem se chtěla i plně věnovat svým dětem, aby byl dopad ně co nejmenší. Měla jsem pocit, že jsem se ocitla ve slepé uličce, a hledala nějaké východisko ze situace, která se zdála beznadějná.

Z tohoto stavu mě vytrhla kamarádka, která mě navzdory mým protestům přesvědčila, abych s ní absolvovala seminář o osobním rozvoji a kontrole a programování mysli zakončený přechodem přes žhavé uhlíky.

Seminář Zlatá mysl
se v Česku konal v 90. letech. Jeho cílem bylo pomocí meditace, dechových cvičení a řízení a ovládání mysli dosáhnout kontroly tělesných funkcí a vyšších psychických schopností a pomoci nalézt, probudit a podpořit vlastní vnitřní síly, svobodu a nezávislost každého člověka. Součástí výcviku, jenž byl obdobou Silvovy metody, byly také šamanské techniky a chůze po žhavém uhlí.

Ze semináře jsem se vrátila nabitá energií a s pocitem, že když budu chtít, tak dokážu nejen přejít žhavé uhlíky, ale třeba i otočit zeměkoulí! Otevřely se mi nové obzory. Podařilo se mi znovu postavit na nohy, pomocí mentálního programování se vyřešilo  bydlení (za přijatelnou cenu a pět minut chůze od bytu mých rodičů), zvítězila jsem v konkurzu o pracovní místo (mezi dvaceti uchazečkami i přesto, že jsem měla dvě malé děti) a nastoupila do zaměstnání v realitní kanceláři. 

Na základu úspěšných experimentů jsem se rozhodla mentálně podpořit i vytvoření spokojené a "kompletní" rodiny. Po čase se skutečně někdo objevil, ale mělo to vadu - už svou rodinu měl. Chybička se vloudila, bylo třeba ji opravit a začít znovu od začátku. Po nějaké době se opět někdo objevil. Vše bylo v souladu s plánem, ale zase to mělo háček: Ten někdo, i když pocházel ze stejného města jako já (jak jsem si přála), žil a pracoval tisíce kilometrů daleko - v Singapuru v jihovýchodní Asii! 

Stála jsem asi před nejtěžším rozhodnutím ve svém životě. Ale vytvoření rodiny mělo přednost. S vírou v srdci jsem se odhodlala opustit bezpečí domácího prostředí a bez znalosti angličtiny, se dvěma dětmi a dvěma kufry odcestovala do malé zemičky na nejjižnějším výběžku asijského kontinentu.

A tak začala nová etapa mého života ...

K mojí výzvě komunikovat v angličtině přibyly i další - přizpůsobování se novým podmínkám, trpělivost a tolerance při utváření rodinných vztahů, náročný vzdělávací systém pro děti a domácí doučování českého jazyka a mnohé další.

S postupně se zlepšující schopností komunikovat v angličtině ustupovaly pocity bezmoci a začaly se mi otevírat nové možnosti – noví přátelé a známí, šance projít rekvalifikací jako instruktor fitnesu a dalšími certifikovanými kurzy v oboru včetně hatha a kundalini jógy a následná práce  pod Singapore Sports Council (státní oddělení pro sport), cestování a poznávání rozdílných kultur, filozofií a náboženství.

Teozofie

Teozofie je mystickou filozofií se zaměřením na zkoumání vztahu mezi lidstvem a vesmírem. 
Od svého počátku měla teozofická společnost tři cíle:
1) vytvořit univerzální bratrstvo bez ohledu na rasu, náboženství či společenskou třídu
2) studovat starověká náboženství, filozofii a vědu
3) probádat dosud nevysvětlitelné přírodní zákony a odhalovat a rozvíjet duchovní a psychické síly dřímající v člověku
Teozofickou společnost založila roku 1875 v New Yorku H. P. Blavatská a H. S. Olcott, hlavní sídlo společnosti se v roce 1883 přestěhovalo do Adyaru v Indii. Teozofií byla ovlivněna mnohá další hnutí, z nichž nejvýznamnější je dosud působící Antropozofická společnost dr. R. Steinera.

Přednášky na teozofické společnosti mi umožnily nejen být ve společnosti obdobně zaměřených lidí, ale zejména možnost se postupně a do hloubky seznámit se s tématy o skrytých přírodních zákonitostech a vyplnit tak bílá místa na mapě mého vědění.

Kundalini jóga podle Yogiho Bhajana

Kundaliní jóga se nazývá jóga vědomí. Jedná se o dynamický a mocný nástroj, který je navržen tak, aby vám poskytl zážitek z vaší duše. Tato technologie přesně a vědomě kombinuje dech, mudry, koncentraci, mantry, tělové zámky a držení těla pro vybalancování endokrinního systému, posílení nervového systému, rozšíření kapacity plic a pročištění krve. Přináší rovnováhu tělu, mysli a duši.

Učitelský trénink v kundalini józe, mezinárodní retreaty, setkání s komunitou znamenaly další obohacení a posun v pravidelné duchovní praxi, rozšíření poznatků o rozvoji vědomí a probuzení energie kundalini. 

Samozřejmě že nastala i období, kdy jsem se musela přinutit k pravidelnému praktikování, protože se mi do toho vůbec nechtělo a vynaložit určité mentální úsilí ve snaze porozumět zákonitostem neviditelného světa. 

Mezinárodní škola o energi Mistra Choa Kok Sui

V roce 2011 osud nějak nasměroval mé kroky do CIS (Center for Inner Studies, Singapore) a následně do semináře Pranic Healing® - léčení pránou. Kurz výrazně předčil má očekávání a já jsem si uvědomila že jsem objevila něco velmi zajímavého  Se zaujetím jsem absolvovala další kurzy o hlubokém vědění jak využít jemné energie  v oblasti fyzického a psychického zdraví, mezilidských vztahů, duchovního rozvoje i materializace přání. Vyučované techniky včetně důkladně propracované energetické hygieny byly nejen velmi efektivní a jednoduché, ale zároveň si každý mohl sám ověřit i jejich účinek. 

S nadšením jsem absolvovala všechny dostupné semináře a další vzdělávací programy v Singapuru a na Filipínách. Několikrát jsem navštívila Indii, kde jsem pobývala v ašrámu arhatické jógy, účastnila se vzdělávacích programů a retreatů.

Semináře o energii Mistra Choa Kok Sui:

Jemné energie nás ovlivňují každý den našeho života, ať už si to uvědomujeme nebo nikoliv. Znalostí toho, jak tyto síly působí, můžeme dosáhnout zlepšení v mnoha aspektech bytí.

Prošla jsem certifikovaným programem pro praktiky Pranic Healing (Associate Pranic Healer), úspěšně tuto metodu praktikuji a pomáhám lidem zlepšit a vyřešit  jejich zdravotní i psychické problémy. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že se takovou činností budu zabývat a co víc - že budu schopna skutečně lidem pomoci. 

Mezinárodní konference a certifikovaný program,
Kuala Lumpur, 2012

Ukončení instruktorského tréninku Pranic Healing,
 Singapur, 2015

Od svého návratu do Česka v r. 2015 jsem držitelem hlavní licence Institute for Inner Studies v Manile na Filipínách pro Českou republiku, instruktorem základního a pokročilého pránického léčení, které se snažím šířit po celé republice, učím semináře a seznamuji účastníky s technikami práce s energií, čakrami, aurou, praktickými postupy pro různé zdravotní potíže a dalšími zajímavými poznatky, setkávám se s lidmi na skupinových meditacích, přednáškách a festivalech, organizuji pokročilé semináře pro zahraniční lektory. Pravidelně vysílám meditaci spojených srdcí, procvičovací lekce a praktikování vnitřní očisty a meditací arhatické jógy (systém pokročilých technik pro urychlený rozvoj duše). Přeložila jsem a vydala  knihy Zázraky pomocí pránického léčení k základnímu semináři a Pránická psychoterapie, založila spolek Gaia Pranic Healing ČR, z.s. a snažím se vytvořit komunitu společně smýšlejících lidí po celé republice. Pravidelně vysílám meditaci spojených srdcí, procvičovací lekce a praktikování vnitřní očisty a meditací arhatické jógy (systém pokročilých technik pro urychlený rozvoj duše).

Záznam přednášky o pránickém léčení (r. 2017)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

O pránickém léčení  na kanálu Klenoty života

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

O teozofii a Heleně Petrovně Blavatské

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Absolventi kurzů jsou často lidé zajímající o alternativní metody léčení, ať už ze zájmu nebo z důvodu hledání řešení, jak si pomoci od svých zdravotních problémů nebo snaze pomoci ostatním, zájemci o práci s energií - pokročilí či úplní začátečníci, terapeuti se zase rádi seznámí s jinými metodami a jak se energeticky ochránit při práci s jejich klienty, příznivcům jógy a zájemcům o rychlý duchovní rozvoj semináře nabízí pokročilé techniky a meditace včetně poznatků, které jim pomohou vyplnit bílá místa na mapě poznání neviditelného světa jemných energií.

Samozřejmě že se výzvy a překážky vyskytují i nadále, ale je důležité se umět znovu nadechnout, vstát a zase vykročit vpřed.

Moje práce mě, naplňuje pocitem vděčnosti a uspokojení z toho, že to co dělám, má smysl a pomáhá ostatním zlepšit jejich zdraví a psychiku, seznámit se s pokročilými technikami pro urychlení duchovního růstu, získat vyšší sebedůvěru a kontrolu nad jejich životem.

Těší mě pozorovat radost v očích účastníků po skončení seminářů nad tím, že se jim otevírají nové dosud nepoznané možnosti a a těší mě jejich úspěchy a nadšení. Ráda jim pomáhám v rozvíjení jejich schopností jak pomocí životní energie zlepšovat zdraví sobě i dalším lidem, objevovat skryté zákonitosti přírody, kráčet po cestě urychleného duchovního  rozvoje a zlepšovat všechny aspekty života pomocí učení o energii Mistra Choa Kok Sui.